מהנעשה והחדש בשדות הפקות 2022

שלושה סרטים  בעשייה "החלום האירופי"  בבימויה של מולי לנדסמן העוסק בשוד ובגזל יצירות אמנות עי הנאצים וגם במערכת ההסתרה והבירוקרטיה המונעות השבה, עו"ד גרמני שחרט על דגלו לעשות צדק  והנכדים שמגלים את שברי "החלום האירופי". 

"ילדי מנזר סן סימון " בבימויו של שחר גלנור העוסק בבעלי מוגבלויות המוכיחים שאין מגבלה או גבולות לרוח האדם. מנזר סן סימון שימש כבית חולים לילדים רובם נפגעי נגיף הפוליו ,כיום כאנשים מבוגרים הם מספרים את סיפור המקום וסיפורם כילדים שחיו במקום.  

הושלם - "פועם בלבבות" סרט על רמי סידון זל מקיבוץ שובל שנהרג במלחמת יום כיפור. נפש של אמן ולוחם, שירת בסיירת שקד ורוחו עד היום משמשת כהשראה לאנשים רבים מימין ומשמאל ועד הבדואים בדרום. משפחתו שזוכרת וכואבת בחרה לשתף אחרי שנים רבות את סיפורו שהוא גם סיפור של דור שלם של צעירים שבגופם ונפשם הושיעו את מדינת ישראל.  

תקופת הקורונה הסוערת לא פסחה עלינו ניסינו והצלחנו: שרה צפרוני קובי נתנאל ומולי להרים בהתנדבותשתי עונות של המיזם "סינמה גליל" שהפגיש בזום יוצרים מהצפון ויצירתם עם הקהל הרב בצפון שצמא לתרבות איכותית. הוקרנו כעשרים סרטים לקהל של אלפי אנשים סייענו במעט בתקופה הלא פשוטה שעברה על כולם. מקווים להמשיך קדימה והלאה עם יצירה ותרבות לקהל ולקהילה.


                                                      דר' דורון לוריא מתראיין עבור "החלום האירופי"                                                   רציף 17 בגרונדלוולד ברלין מתוך "החלום האירופי"


                                                        צילומי "פועם בלבבות" הסרט על רמי סידון ז"ל שנפל במלחמת יום כיפור


                                                         מתוך הסרט "ילדי מנזר סן סימון"