מהנעשה והחדש בשדות הפקות 2023-24

"ילדי מנזר סן סימון" - שמחים לבשר שהסרט ילדי מנזר סן סימון התקבל לפסטיבל דוקאביב ויוקרן ביום ראשון ה 26 למאי ב 9 בערב בהקרנת בכורה. ראשית תודה לילדי סן סימון פיני סימה כוכי אהרון זל אלי אתי.זה הצליח בזכות נחישות ואמונה גדולה של כולם שחר גל- נור הבמאי סימה השותפה ליצירה אנחנו מולי וצליל המפיקים, קובי נתנאל על העריכה ,רן אביעד צילום וכמובן סימה עם המצלמה שלה , חיים שפיר המקליט איתמר דוארי מוזיקה מקורית אבירן אלדמע, עיצוב תמונה וצבע ארז עיני שביט על עיצוב פס הקול ואלעד אלחרר על העיצוב הגרפי המסע הארוך קרוב לסיומו נשמח להיפגש בפסטיבל ובהקרנות ברחבי הארץ שיחלו בקרוב.בואו לראות את הסרט החשוב והמרגש הזה.

הסרט התקבל למעבדת האימפקט של קופרו ועוסק בבעלי מוגבלויות המוכיחים שאין מגבלה או גבולות לרוח האדם. מנזר סן סימון שימש כבית חולים לילדים רובם נפגעי נגיף הפוליו ,כיום כאנשים מבוגרים הם מספרים את סיפור המקום וסיפורם כילדים שחיו במקום. 

הושלם הסרט "החלום האירופי 2024"  בבימויה של מולי לנדסמן העוסק בשוד ובגזל יצירות אמנות עי הנאצים וגם במערכת ההסתרה והבירוקרטיה המונעות השבה, עו"ד גרמני שחרט על דגלו לעשות צדק והנכדים שמגלים את שברי "החלום האירופי". 

"פועם בלבבות" 2022, סרט על רמי סידון ז"ל מקיבוץ שובל שנהרג במלחמת יום כיפור בקרב על מוצב בודפשט. נפש של אמן ולוחם, שירת בסיירת שקד ורוחו עד היום משמשת כהשראה לאנשים רבים מימין ומשמאל ועד הבדואים בדרום. משפחתו שזוכרת וכואבת בחרה לשתף אחרי שנים רבות את סיפורו שהוא גם סיפור של דור שלם של צעירים שבגופם ונפשם הושיעו את מדינת ישראל ב73.  

תקופת הקורונה הסוערת לא פסחה עלינו ניסינו והצלחנו: שרה צפרוני קובי נתנאל ומולי להרים בהתנדבות שתי עונות של המיזם "סינמה גליל" שהפגיש בזום יוצרים מהצפון ויצירתם עם הקהל הרב בצפון שצמא לתרבות איכותית. הוקרנו כעשרים סרטים לקהל של אלפי אנשים סייענו במעט בתקופה הלא פשוטה שעברה על כולם. מקווים להמשיך קדימה והלאה עם יצירה ותרבות לקהל ולקהילה.


        דר' דורון לוריא מתראיין עבור "החלום האירופי"           רציף 17 בגרונדלוולד ברלין מתוך "החלום האירופי"


צילומי "פועם בלבבות" הסרט על רמי סידון ז"ל שנפל במלחמת יום כיפור


      מתוך הסרט "ילדי מנזר סן סימון"